X

Vīrs visiem gadalaikiem (A Man for all Seasons)

Tēmas: pārliecība, ticība
Nosūtīt epastā

Karalis Henrijs VIII grib atraisīties no sievas un salaulāties ar mīļāko Annu Boleinu. Karaļa draugs un padomnieks sers Tomass Mors nepiekrīt karaļa uzskatiem, kā arī viņa rīcībai šai sakarā, un krīt nežēlastībā. Gan ar intrigu, gan pierunāšanas palīdzību draugi un nelabvēļi vēlas mainīt sera Tomasa pārliecību, taču viņš nespēj rīkoties pretēji savai pārliecībai.

Cilvēks, kurš nevienā situācijā neatsakās no pārliecības jeb, kā par seru Tomasu Moru rakstīja Erasms „Vīrs jebkurai stundai,” („omnium horarum hominem” ‘Praise of Folly’ 1509)

Filma „A man for all seasons” 1966. gadā ieguva 6 Oskara balvas kā: Labākā filma, Labākais galvenās vīriešu lomas tēlotājs(Scofield), Labākā režija, Labākais scenārijs, Labākais operatora darbs, Labākie kostīmi.

Filmā kopā ar citiem talantīgiem māksliniekiem piedalās arī režisors un aktieris Orsons Velss, gan arī vēl jauniņā Vanesa Redgreiva. Ilgums 116 min

Filma pieejama angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Vēlies noskatīties filmu? Sazinies ar mums!

Vairāk tēmas

Visa mājaslapā atrodamā informācija ir rupīgi sadalīta pa tēmām, lai Tev būtu vieglāk atrast tieši to, par ko visvairāk interesējies!