X

Kafija

Tēmas: dzīve, klausies, Kristus, laime
Nosūtīt epastā

Reiz grupa bijušo studiju biedru ciemojās pie sava vecā universitātes profesora. Viņi baudīja satikšanos, runāja par dzīvi, par darbu, par sapņiem – un draugiem bija ar ko palepoties, tomēr pilnīgi laimīgs un apmierināts nebija neviens – gandrīz katram bija kāda bēda un nepiepildīta vēlēšanās..

Profesors kādu brīdi klausījās, bet, kad pienāca kafijas laiks, devās uz virtuvi un atgriezās ar paplāti, uz kuras bija sarindotas kafijas krūzītes. Katra no tām bija savādāka – tur bija brīnišķīgs seno laiku porcelāns, jaunākie brendi un pazīstamu mākslinieku darinājumi, bet bija arī gluži ikdienišķas kafijas krūzītes – un tās visas bija pildītas ar aromātisku kafiju. Studenti steidzās izvēlēties un apbrīnot krūzītes – tad turpināja tās apskatīt un salīdzināt. Brīdi vērojis savus studentus, profesors iesmējās:

„Kā jau gaidīju, jūs esat izvēlējušies tās skaistākās krūzītes, necilās atstājot uz paplātes. Protams, ir patīkami dzert kafiju no skaistas krūzes, un tomēr - tas, ko jūs patiesi visi vēlējāties, bija kafija, nevis krūze.. bet uzmanību pievērsāt krūzēm.. un sākāt tās salīdzināt..

Padomājiet – dzīve ir kā kafija šajā krūzē, bet nauda, sabiedriskais stāvoklis un jūsu ieņemamais amats – tā ir tikai krūze.. līdzeklis, ar kura palīdzību saturēt jūsu dzīvi. Un kas tad ir svarīgi – baudīt dzīvi, vai arī sacensties par skaistāko krūzīti?”

Tā bieži notiek ar ikvienu no mums.. mēs mēdzam koncentrēties uz formu, stāvokli sabiedrībā, noteiktiem dzīves standartiem – bet reizēm gadās tā, ka turot rokās visbrīnišķīgāko mākslas darbu, mums vienalga slāpst, jo dzēriens, kas tajā ieliets, vairs negaršo.

Laimīgi jau nebūt nav tie, kuriem pieder vislabākais – laimīgi ir tie, kas no jebkā spēj radīt vislabāko, izvārīt brīnišķīgu kafiju gan no ekskluzīvām kafijas pupiņām, gan arī no cigoriņiem. Laimīgi ir tie, kas spēj savā priekā dalīties un ar savu kafiju padzirdīt arī citus izslāpušos.

Kristus spēja ūdeni pārvērst vīnā un pabarot izsalkušos ar pāris klaipiņiem maizes – protams, jo Viņš ir Radītājs. Viņš arī Tevi un mani iedrošina uzdrīkstēties, nenobīties, atrast savu dzīves garšu un aromātu. Un Viņš ir ar mieru Tev šajā ceļā palīdzēt.

Vai Tu esi izgaršojis savu dzīvi?

Vairāk tēmas

Visa mājaslapā atrodamā informācija ir rupīgi sadalīta pa tēmām, lai Tev būtu vieglāk atrast tieši to, par ko visvairāk interesējies!