X

Kā būt labiem vecākiem

Tēmas: bērni, mans stāsts, mīlestība, vecāki
Nosūtīt epastā

Dzīvojam inovāciju laikmetā, bet, reizēm nepamet sajūta, ka attīstoties tehnoloģijām un dažādām ierīcēm, kurām it kā būtu jāuzlabo cilvēku dzīves kvalitāte, nereti novārtā paliek cilvēku emocionālā pasaule un savstarpējās attiecības.

Žurnālos un sociālajos tīklos varam vērot skaistas ģimenes bildes, kurās redzamas glītas sievietes, sapucēti bērni un kārtīga māja. Bet vai vienmēr viss ir tā, kā izskatās? Mūsdienu laikmets pieprasa sievietēm būt labām mammām, vienmēr izskatīties skaistām un izveidot veiksmīgas karjeras. Nereti zem šī spiediena pazaudējam paši sevi, neieklausāmies savos bērnos un savas ģimenes vajadzībās. Kā būt labiem vecākiem?

Vinetai ir 29 gadi, viņa ir 2 bērnu mamma. “Kad piedzima pirmais bērniņš, apkārtējie deva neskaitāmus padomus, kā būt labai mammai, ko vajadzētu darīt un ko noteikti nedarīt. Šķita, ka neko nemāku un nesaprotu. Reizēm pat raudāju, vīrs mani mierināja un teica, lai klausu savai intuīcijai. Laikam vairs nemācēju ieklausīties sevī un dzirdēju tikai citu teikto.

Pat manā draudzē meitenēm bija katrai savs viedoklis par bērnu audzināšanu. Uz sadraudzību 3 bērnu mammas nāca sapucējušās, bērni rātni gulēja ratos vai spēlējās bērnu istabā, un pat keksiņus draudzei šīs perfektās mammas bija sacepušas! Varēja just savādu, vārdos neizteiktu sacensību. Es, savukārt, nesacepu kūkas un arī mans bērns raudāja “nepareizajos” brīžos, knapi paspēju novilkt pidžamu, lai nenokavētu dievkalpojuma sākumu. Man neskauda, drīzāk nesapratu- kāpēc es tā nevaru, kāpēc es neesmu tik laba mamma? Jutu, ka šīs domas mani grauž, bet nemācēju tikt no tām vaļā. Kad pastāstīju to vīram, viņš man nepārmeta skaudību, tikai pajautāja- “vai esi pārliecināta, ka viss ir tā, kā izskatās no malas?”

Atceros, tas bija laiks pirms Ziemassvētkiem. Pēc dievkalpojuma vīrs ar meitiņu devās mājup, es kopā ar citām draudzes meitenēm paliku sakārtot telpas. Un viena no “perfektajām” 3 bērnu mammām, ko biju apbrīnojusi, man jautāja- “kā tev sanāk būt tik labai mammai un neiespringt par sīkumiem?” Godīgi sakot, es biju tik pārsteigta, ka pat neatceros, ko atbildēju! Viņa patiešām domāja, ka es esmu laba mamma! Vai es pati tam noticēju? Nē. Tikai atminējos vīra teikto- ne viss ir tā, kā izskatās no malas.

Pēc kāda laika abi ar vīru nolēmām aprunāties ar mācītāju par šo tēmu. Jautāju- “kā mēs varam zināt vai esam labi vecāki?” Un atbilde mani pārsteidza- “mīliet savus bērnus, tad jūs būsiet labi vecāki!” To es šaubu brīžos mēģinu sev atgādināt- mīli savu tuvāko kā sevi pašu. Mīli savu bērnu. Un ja viņš ir izvēlējies atnākt pie tevis, tas nozīmē- tu spēj par viņu parūpēties, tu spēj būt pietiekami laba mamma savam bērnam. Tieši tā- pietiekami laba mamma, jo neviena no mums nav perfekta!”

“Lūk, bērni ir tā Kunga dāvana un bērnu svētība mums ir Viņa atlīdzība.”/Psalms 127: 3/

Vēlies saņemt bukletu "Kā būt labiem vacākiem"? Sazinies ar mums.

Vairāk tēmas

Visa mājaslapā atrodamā informācija ir rupīgi sadalīta pa tēmām, lai Tev būtu vieglāk atrast tieši to, par ko visvairāk interesējies!